Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Blog

Yazdır

Okula Uyum Süreci

Aktif .

 

Okula Uyum Süreci (Öğretmenler için)
- Amaç: Okul başlangıcında ve sonrasında çoğu öğrenci tarafından yaşanan, okula ve sınıfa uyum sürecine yönelik bir eğitimdir. Uyum sürecinin en kısa zamanda tamamlanılması için sınıfta kullanılabilecek yöntemlerin yaygınlaştırılması amaçlanmıştır.
- Eğitim Tarihi ve Saati: 21 Eylül 2014, 10.00-16.00
- Ücreti: 150 TL (Kişi başı)
- Eğitim suresi: 6 saat olarak öngörülmüştür
- Min – Max kişi sayısı: 15 - 25 kişi
- Eğitim içeriği:
>Öğretmenlerin karsılaşabilecekleri davranışlar
>Öğrencilerin tutumu
>Öğretmenlerin tutumu
>Öğretmen-Ebeveyn ilişkisi
>Öğretmen-Çocuk ilişkisi
>Ebeveyn-Öğrenci-Öğretmen üçgeni
>Sınıf içerisinde uygulanabilecek oyun bazlı yöntemler
 
Okula Uyum Süreci (Ebeveyn için)
- Amaç: Okul başlangıcında ve sonrasında devam eden süreçte çoğu öğrenci tarafından yaşanan, okula ve sınıfa uyum problemleri konusunda bilgilendirmek ve bu sürecin rahat atlatılmasını sağlamaktır.
- Eğitim Tarihi ve Saati: 20 Eylül 2014, 9.00-12.00
- Ücreti: 100 TL (Kişi başı)
- Eğitim suresi: 4 saat olarak öngörülmüştür
- Min – Max kişi sayısı: 15-25 kişi
- Eğitim içeriği:
>Okula uyum sürecinde çocuğun sergileyebileceği davranışlar
>Okula uyum surecinde ailenin rolü ve sorumlulukları
>Aile-çocuk iliksisinin önemi
>Aile-öğretmen dayanışmasının önemi
>Aile-öğretmen-çocuk dayanışmasının önemi
>Çocuğun okula adaptasyon sürecini kolaylaştıracak oyunlar
 


ÖZGEÇMİŞ:
Serap Duygu DEMİRKAN
Uzman Psikolog

 
2007 yılında Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Sosyal Bilimler Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başlamış ve buradaki eğitimini 2014 yılında tamamlamıştır.
Üniversite yıllarından bu yana çeşitli sivil toplum kuruluşlarının çocuklar ve gençler hakkında yürüttüğü gençlerde madde kullanım alışkanlıkları, çocuk hakları, suça sürüklenen çocuklar, aile içi şiddet, çocuklarda afet sonrası psikolojisi, kadın hakları ile ilgili projelerde görev almıştır. 2008-2010 yılları arasında özel bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmış ve 2010 yılından bu yana da üniversite öğrencilerine, alanda çalışan uzmanlara, ailelere, öğretmenlere ve çocuklara yönelik eğitimler vermektedir.
2013 yılında kurdukları Çocukça Fikirler Eğitim ve Danışmanlık Şirketi bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.
 
Sanem Özen
Uzman Psikolog

 
2006 yılında Baltimore Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2010 yılında John Jay College of Criminal Justice(CUNY)’de Kriminal Psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır.
Üniversite yıllarından bu yana Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli sivil toplum örgütlerine bağlı olarak krize müdahale, aile ve çocuk iletişimi, çocukta davranış problemleri, afet sonrası psikoloji, dezavantajlı çocuklar, yaşlı psikoloji, aile içi şiddet ile ilgili projelerde görev almıştır.
2012 yılından bu yana çok sayıda sosyal sorumluluk projesine danışmanlık yapmış ve proje koordinatörü olarak çalışmıştır. Eş zamanlı olarak okul öncesi ve ilköğretim kurumlarına danışmanlık ta yapmıştır.
2013 yılında kurdukları Çocukça Fikirler Eğitim ve Danışmanlık Şirketi bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

İLETİŞİM: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   0 532 712 0897  (Sanem ÖZEN)


Bonus William Hill
Bonus Ladbrokes
Premium Templates