Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Blog

Yazdır

ÇİFTLER ARASINDA İLİŞKİDE ÇATIŞMAYA YOL AÇAN OLAYLAR

Aktif .


Yapılan araştırmalardan elde edilen sonuçlara göre evli kadınların sürekli sorun olarak yakındıkları ve karı-koca ilişkilerim bozan, insan insana ilişkide çatışmalara yol açan konular şunlardır.
l. Evli kadınlar, kişi olarak kendi varlıklarını ortaya koyamadıklarından, özellikle insan olarak kendilerine kocaların yeterince değer vermediklerinde yakınmaktadırlar.
2. Karı-koca arasındaki iletişim yetersizliğinden kaynaklanan bazı sorunlarının çözümüne ulaşmadan devam ettiğini, bu yüzden sık sık tartıştıklarını buna rağmen esas sorunlarının ne olduğunu bir türlü ortaya koyamadıklarını ileri sürmektedirler.
3. Sağlıklı bir iletişim kuramadıkları için, karı-koca birlikte ortak bir amaca ulaşma yerine, birbirlerine zıt davranmaktadırlar. Böylece ortak bir amaç uğrunda birlik ve beraberlik kuramamaktadırlar.
4. Eşlerin ana-babaları ve yakın akrabaları, karı-kocanın evlilik ilişkilerini olumsuz yönde etkiliyorlar.
5. Karı-koca evde kimin ne yapacağı konusunda anlaşamadıklarını bu anlaşmazlık ilişkilerinde soruna neden oldukları belirlenmektedir.
6. Eşler biri ya da her ikisi, topluluk içinde birbirlerine karşı gösterdikleri ilgisizlikten ve kırıcı davranışlardan yakınıyorlar.
7. Dışarıda çalışmayan, bütün gününü ev içinde geçiren evli kadınla
kocaları akşam eve gelince bütün gün evde neler olup" bittiğini sormadıklarından ve kendileriyle ilgilenmediklerinden yakınmaktadırlar.
8. Evde çalışan kadın, kocasının dışarıda günü nasıl geçirdiğini merak etmektedir. Fakat kocası dışarıda yaşadıklarını kendisiyle paylaşmadığından yakınmaktadır
 

Bonus William Hill
Bonus Ladbrokes
Premium Templates